Pakiety medyczne a konta bankowe

Banki konkurują ze sobą na wielu płaszczyznach, chwaląc się niskim oprocentowaniem kredytów, atrakcyjnymi lokatami i funkcjonalną bankowością internetową. Ostatnio coraz częściej w ich ofercie pojawiają się także konta osobiste, których właściciele mogą dodatkowo wykupić pakiety medyczne. Umożliwiają one łatwy i szybki dostęp do prywatnych placówek medycznych. Można w nich umówić się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą oraz wykonać potrzebne badania.
Pakiety medyczne oferowane przez banki różnią się pod względem ceny, a co za tym idzie, także oferty. W wersji podstawowej zapewniona jest prywatna opieka lekarza internisty, pediatry lub lekarza rodzinnego oraz badania laboratoryjne i radiologiczne. Niektóre banki oferują także wizyty domowe, co jest szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci.
Rozszerzone pakiety medyczne zapewniają opiekę lekarską nie tylko właścicielowi konta, ale także jego najbliższej rodzinie. Dodatkowo mają oni dostęp do lekarzy specjalistów: kardiologów, okulistów, neurologów, etc. W najdroższych ofertach proponowana jest także prywatna opieka szpitalna i wszystkie związane z nią aspekty leczenia.