Problemy z zadłużeniem

Banki i inne instytucje wciąż oferują nowe produkty, które pozwalają na wzięcie pożyczki, kredytu lub korzystanie z karty kredytowej. W mediach pełno jest reklam zachęcających do pożyczenia pieniędzy. Nikomu nie są obce hasła reklamowe typu „raty 0%”. Poza kupowaniem osiągamy jeszcze jeden cel – zadłużamy się, czasami nawet przekraczając nasze możliwości finansowe. Bierzemy pożyczki na sprzęt RTV i AGD, ubrania, wakacje, meble, samochody i mieszkania. Dla niektórych okazją do wzięcia kredytu są Święta lub Sylwester.
Korzystanie z pożyczek i kart kredytowych często prowadzi do uzależniania się od cudzych pieniędzy i problemów finansowych. Osoby, które mają spore długi często mają spore problemy z ich spłacaniem, gdyż po prostu nie mają pieniędzy. Na wzięcie kredytu, pożyczki czy skorzystanie z karty kredytowej często gorąco namawiają pracujący w mediach i instytucjach finansowych specjaliści od marketingu. Odwołują się oni do naszych emocji i potrzeby posiadania rzeczy, na które często nie stać większości osób. WYKORZYSTUJĄ TAKŻE NIECIERPLIWOŚĆ, KTÓRA KAŻE POSIADAĆ UPRAGNIONĄ RZECZ NATYCHMIAST.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest oszczędzanie pieniędzy. Wówczas dłużej czekamy na zakupy, jednak później możemy się nimi cieszyć bez konieczności myślenia o zaległych ratach