Podróżowanie w czasach pandemii

Pandemia koronawirusa mocno daje nam się we znaki. Zostaliśmy ograniczenia na wielu płaszczyznach. Również, jeżeli chodzi o podróże. Polski MSZ odradza podróżowanie – przynajmniej za granicę, ale czasem nie ma możliwości rezygnacji z takiego wyjazdu.

Ubezpieczenia na czas wyjazdu

W takim szczególnym czasie nie można więc zapomnieć o ubezpieczeniu podróżnym. Tak, w tych szczególnie trudnych czasach jest nam ono potrzebne. Aczkolwiek nie można bazować tylko na standardowym ubezpieczeniu turystycznym, które na ogół wyłącza zachorowania na poważne choroby zakaźne. Tak, warto wiedzieć, że polisy o niskiej cenie, na ogół nie obejmują najpoważniejszych przypadków. W czasach, kiedy świat musi poradzić sobie z pandemią SARS CoV-2, takie polisy nie powinny wchodzić w grę. Chyba, że ktoś planuje podróż do kraju o niskim wzroście zachorowania, a takich praktycznie teraz nie ma.

Ubezpieczenie na wypadek epidemii

Warto sprawdzić, co też powinno zabierać ubezpieczenie na wypadek epidemii – nie tylko, jeśli chodzi o koronawirusa. Przyjmuje się, że OWU powinno zawierać zabezpieczenie w postaci organizacji zakwaterowania na czas odbycia choroby, organizację transportu zwłok lub  pogrzebu za granicą, czy też przekazywanie pilnych informacji o stanie zdrowia najbliższym członkom rodziny. Jest także wiele innych zapisów, jakie powinny znaleźć się w dobrej umowie podróżnej. Chociaż warto przemyśleć, czy nie lepiej przełożyć podróż – w szczególności, jeżeli chodzi o wyjazd wakacyjny. Lepiej w takim momencie zadbać o swoje zdrowie.