EKUZ i inne polisy dla podróżnych

Europa, jako Stary Kontynent, ma turystom wiele do zaoferowania. Polacy coraz częściej zapuszczają się w różne regiony tego kontynentu. Podróżowanie to fantastyczna sprawa. Pamiętajmy o wykupie polisy ubezpieczeniowej.

EKUZ dla turystów

Jedną z możliwości, jeżeli chodzi o podróżowanie po Europie poza Polską, jest EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia zdrowotnego obowiązuje w państwach należących do Unii Europejskiej. Na profity z niej płynące można liczyć również w państwach należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu. Przy czym każda osoba, która decyduje się na darmowe wyrobienie tej karty musimy zdawać sobie sprawę, że pokrywa ona tylko częściowe, ewentualne koszty leczenia. Dlaczego? Ponieważ nawet w państwach należących do Unii Europejskiej obowiązują różne przepisy i za niektóre usługi będzie trzeba i tak dopłacić. Dlatego należy liczyć się z tym, że i tak prywatna polisa ubezpieczeniowa będzie jak najbardziej wskazana.

Prywatne ubezpieczenie

Takie polisy z powodzeniem można zakupić w towarzystwach ubezpieczeniowych, jakie mają swoją siedzibę w naszym kraju. Polisa może zostać wykupiona nawet kilka godzin przed wyjazdem. Wystarczy tylko wskazać dzień od którego ma ona obowiązywać i można cieszyć się pełną swobodą podczas wyjazdu. Ubezpieczenia turystyczne są nieobowiązkowe. Tak, faktycznie może nic się nie wydarzyć, ale jak to mówią “przezorny zawsze ubezpieczony”. Podczas zagranicznych podróży lepiej nie denerwować się o swoje zdrowie i ewentualne koszty leczenia.