SARS CoV-2 i ubezpieczenie na podróż

SARS CoV-2 – chyba każdy już doskonale zna ten tajemniczy skrót i wie z czym musi się liczyć, jeżeli będzie miał do czynienia z tą chorobą. Koronawirus zmienił świat oraz nasze życie o 180 stopni. W jakim stopniu ta choroba wpłynęła na rynek polis ubezpieczeniowych?

Czym jest pandemia?

Aby zdać sobie sprawę z powagi sytuacji, należy uświadomić sobie, czym tak naprawdę jest pandemia. Otóż jest to epidemia choroby zakaźnej, która występuje na różnych kontynentach, na ogromnym obszarze, w różnych środowiskach. Epidemia może dotknąć każdego, bez względu na to jak dobrym zdrowiem cieszył się do tej pory. Ta choroba zakaźna może dotknąć każdego mieszkańca naszej planety. Nie ma się więc czemu dziwić, że wszelkie podróże są odradzane. Ale nie mogą być zakazane. Ludzie chętnie podróżują nadal, ale są zainteresowani tym, czy polisa turystyczna jest w stanie zapewnić im odpowiednią ochronę na wypadek zachorowania na SARS CoV-2.

Zakres ochrony polisy turystycznej

Koronawirus sprawił, że zakres ochrony polis podróżnych zmienił się pod tym względem. Na tyle, że ubezpieczenie jest w stanie pokryć koszta leczenia. Do jakiej kwoty? Do takiej, która będzie jasno określona w umowie. Tą kwestię warto dokładnie przemyśleć, ponieważ niektórzy są w stanie łagodnie ją przejść, a u innych takie zachorowania mogą skończyć się gorzej. Na co dokładnie się zdecydować? Pod uwagę należy wziąć kraj, gdzie się udajemy. Nie można również zapomnieć o tym, że osoba zmagająca się z COVID-19 może nie być w stanie wrócić przewidzianym środkiem transportu.