Dodatkowe ubezpieczenia podróżne

Ubezpieczenia podróżne dla człowieka są bardzo popularne i chętnie wykorzystywane. Oprócz tego są dodatkowe polisy ubezpieczeniowe, które można wykupić (nie są one obowiązkowe), np. na sprzęt fotograficzny.

Tak czy nie?

To, czy takie ubezpieczenie sprzętu fotograficznego się opłaca – zależne jest tylko i wyłącznie od nas. Jeżeli ktoś ma aparat cyfrowy, którego wartość nie jest znaczna – może sobie je odpuścić. Może się bowiem okazać, że cena samego aparatu jest niższa od ubezpieczenia. Z kolei, jeżeli ktoś ma aparat, którego wartość sięga nawet kilku tysięcy złotych – warto rozważyć dodatkową polisę turystyczną. Nawet, jeżeli chodzi tylko o kilka, kilkanaście dni podróży za granicę. OWU ubezpieczenia przewiduje m.in. takie sytuacje, jak rabunek, zaginięcie, czy też zniszczenie przez osoby trzecie. Chociaż nikt nie może zapomnieć o wyłączeniach umowy, które stanowią bardzo ważny punkt.

Suma ubezpieczenia

Decydując się na wykupienie dodatkowej polisy w ramach ubezpieczenia bagażu, zapewnimy sobie większy komfort psychiczny. Lepiej mieć taką polisę, niż potem płakać sobie w rękaw, że cokolwiek się stało. Decydując się na ubezpieczenie, należy zwrócić uwagę na sumę ubezpieczenia gwarantowanego. Nie powinna ona być nigdy większa niż sama wartość aparatu. Należy pamiętać o tym, że co jakiś czas wartość aparatu się zmienia (w szczególności, jeżeli jest on używany już od kilku lat), dlatego i takie fakty należy uwzględnić podczas wykupu polisy turystycznej dla sprzęt fotograficzny.