Polisa turystyczna a koronawirus

Koronawirus sprawił, że świat stanął na głowie. Po długim czasie siedzenia w domu zapragnęliśmy powrócić do podróży. Nie tylko po kraju, ale również tych dalszych. Turyści zaczęli interesować się tym, czy polisa turystyczna obejmuje zachorowanie na COVID-19.

Pandemia na świecie

Do tej pory odnotowane zostało kilka przypadków, kiedy mieliśmy do czynienia z pandemią. Mowa tutaj chociażby o AIDS, grypie hiszpance, grypie azjatyckiej, grypie świńskiej A/H1N1, a nawet o grypie Hong-Kongu. Biorąc pod uwagę tą ostatnią szacuje się, że z tego powodu doszło do ok. 1 miliona zgonów na całym świecie. Czy podczas wyjazdów należy obawiać się pandemii? Tak, ponieważ według WHo pandemia to choroba, którą może zarazić się każdy obywatel na świecie, bez względu na wszystko. Koronawirus SARS CoV-2 jest pandemią, więc można się nim zarazić nawet podczas urlopu zagranicznego. Czy pandemia wpływa na polisy turystyczne?

Turysta a SARS CoV-2

Towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo szybko zareagowały na to, co dzieje się na świecie. W związku z tym postanowiły zaproponować swoim klientom polisy ubezpieczeniowe, które oferują pomoc, jeżeli ktoś będzie miał do czynienia z koronawirusem. Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia do wysokości gwarantowanej sumy ubezpieczenia oraz koszty transportu do kraju. Tak, w obecnych czasach, dopóki pandemia nie zostanie całkowicie opanowana, takie polisy ubezpieczeniowe na podróż są jak najbardziej konieczne, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się ewentualnymi konsekwencjami podróżowania.