Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego na czas podróży

Dzisiaj cenne aparaty fotograficzne można spotkać nie tylko w rękach zawodowców, ale również amatorów. To właśnie Ci drudzy zabierają swój sprzęt do robienia zdjęć na różnego rodzaju wyjazdy. Nawet, jeżeli podróżujemy po kraju, warto pomyśleć o ubezpieczeniu aparatu i odpowiednich dodatków.

Specjalne ubezpieczenie na aparat

Profesjonaliści, którzy na co dzień zajmują się zawodowo wykonywaniem zdjęć na pewno ubezpieczą wszystkie swoje sprzęty na długi okres. Nie tylko na okres wyjazdu za granicę, ale również przez cały rok. W ich wypadku, kiedy wartość sprzętu dochodzi do prawie dziesięciu tysięcy złotych (lub jest zdecydowanie większa) takie roczne ubezpieczenie jest jak najbardziej opłacalne. Jeżeli sprzętu używamy rzadko, to warto pomyśleć o specjalnej polisie na czas całego wyjazdu na wakacje. Tak, są to dodatkowe koszta, które w razie jakiegokolwiek wydarzenia, są w stanie pokryć nasze straty finansowe. 

OWU przy aparacie

Przy czym nie można zapominać o tym, aby zapoznać się z OWU umowy. Będziemy pewni, kiedy można liczyć na wypłatę odszkodowania, a kiedy ona się nie odbędzie. Ludzie bardzo często gubią się na takich rzeczach. Dochodzi do zdarzenia losowego, a klient spotyka się z odmową ze strony ubezpieczyciela. Dlaczego? Ponieważ OWU umowy nie zostały spełnione. Decydując się na taką polisę należy sprawdzić, czy jest ona przewidziana już w głównym ubezpieczeniu podróżnym, w ubezpieczeniu bagażu, czy też należy zdecydować się na jej wykupienie osobno. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak mamy postępować.