Bagaż pod specjalnym nadzorem

Polisa turystyczna dla człowieka to standard, którego nikt nie stara się już unikać. Nie zapominajmy jednak o tym, że czasem przydaje się także ubezpieczenie bagażu na czas podróży zagranicznej, które nie zawsze stanowi integralną część ubezpieczenia podróżnego dla człowieka.

Polisa na walizkę

Ubezpieczenie bagażu nie jest przesadą. Nie kosztuje ono wielkich pieniędzy, a jest w stanie zapewnić nam większy komfort psychiczny na czas podróży. Takie dodatkowe polisy warto wykupić w tym samym towarzystwie, co ubezpieczenie na życie na czas podróży. Dzięki temu będzie można liczyć na lepszą cenę, jeżeli zdecydujemy się na pakiet. Warto sprawdzić, jakie dokładnie sumy gwarantowane proponowane są nam przez ubezpieczyciela. Dodatkowo należy sprawdzić dokładne warunki umowy, aby być świadomym tego, kiedy dokładnie można liczyć na wypłatę odszkodowania, jeżeli dojdzie do zagubienia, kradzieży lub uszkodzenia walizki. 

Wyłączenia w ochronie bagażu

Proponowane kwoty od ubezpieczyciela są bardzo interesujące, ale nie można także zapomnieć o wyłączeniach, kiedy pieniądze nie zostaną wypłacone. W jakich sytuacjach nie można liczyć na wypłatę odszkodowania? W momencie, kiedy mamy do czynienia z klęskami żywiołowymi, nieszczęśliwymi wypadkami, wypadkami komunikacyjnymi, przy nieudanych próbach kradzieży, w przypadku nagłych chorób – nie można liczyć na wypłatę pieniędzy. Ogólne warunki umowy dokładnie opisują takie sytuacje, dlatego należy zapoznać się z tym rozdziałem przed podpisaniem umowy.