Ubezpieczenie na czas wyjazdu służbowego

Rozwój jest jak najbardziej wskazany. Dzięki podróżom służbowym, szkoleniom można zadbać o swoje umiejętności zawodowe. Podczas takich wyjazdów warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie – nawet wtedy, kiedy będziemy musieli tego dokonać samodzielnie.

Na czas pobytu poza domem

Standardowe ubezpieczenie turystyczne polecane jest osobom udającym się tylko na wakacje. Jeżeli ktoś wyjeżdża w ramach obowiązków służbowych, powinien zapytać o specjalną polisę podróżną – służbową. Jest ona podobna do zwykłego ubezpieczenia turystycznego, ale pewne aspekty się nieco różnią. W takim pakiecie z góry otrzymujemy NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Klient może również spodziewać się Assistance, czy też odpowiedniego zabezpieczenia bagażu. 

Problematyczne sytuacje

Polisa turystyczna dla osób podróżujących służbowo nie tylko powinna pokrywać koszty leczenia, czy też ewentualny transport osoby chorej do kraju. Można zapewnić sobie także ubezpieczenie, które będzie przydatne w przypadku wystąpienia problematycznych sytuacji. Zalicza się do nich chociażby wypłacenie środków niezbędnych przy nieprzewidzianych sytuacjach, jak chociażby strajk linii lotniczych (brak możliwości powrotu do kraju/kontynuacji podróży), choroba pracownika, itd. Ubezpieczenie może gwarantować również środki niezbędne do kontynuacji podróży lub też w przypadku pokrycia kosztów pracownika, który będzie musiał zastąpić nieobecnego/poszkodowanego pracownika mającego odbyć podróż służbową.