Ciekawostki na temat ubezpieczenia podróżnego

O ubezpieczeniu podróżnym mowa jest teraz wszędzie. Tak, wiemy, że coś takiego jest nam potrzebne – w szczególności, jeżeli weźmiemy pod uwagę częste podróże zagraniczne. Co jeszcze należy o nich wiedzieć? Na jakie ciekawe informacje można się natknąć?

Jaka kwota? 

Wiele osób nie wie, że jednym z głównych czynników, jaki powinien wpływać na wybor polisy podróżnej jest kwota ubezpieczenia podróżnego. Im jest ona wyższa, tym lepiej. Aczkolwiek w pewnych momentach kwota nie musi być taka wysoka. Mówi się, że podróże po Starym Kontynencie to kwota 200 tysięcy złotych. Na takim ubezpieczeniu można ze spokojem poprzestać. Z kolei, jeżeli wybieramy się do Ameryki Południowej, czy też Australii, to kwota ubezpieczenia podróżnego powinna wzrosnąć do 500 tysięcy złotych. Skąd takie różnice? Chociażby z tego względu, że w takich miejscach ryzyko zachorowania jest o wiele większe.

Klauzula alkoholowa

“Człowiek nie wielbłąd, pić musi” – kto zna takie powiedzenie? Wszyscy. Bardzo często ludzie powtarzają je sobie zaraz przed tym, jak sięgają po drinka, piwo lub kieliszek wina. Nie ma w tym nic złego – alkohol jest dozwolony, ale weźmy pod uwagę to, że polisa turystyczna bardzo często wyłącza wypadki spowodowane “pod wpływem”. Przyznajmy uczciwe, że każdy z nas lubi wypić na wakacjach, dlatego może lepiej rozszerzyć swoją polisę o taką specjalną klauzulę alkoholową, dzięki której nie będziemy musieli przejmować się złamaną nogą na zepsutych schodach, kiedy akurat będziemy po wypiciu jednego piwa.