Rodzaje ubezpieczenia podróżnego

Ubezpieczenie podróżne podczas wyjazdów za granicę to obowiązek. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje takiej polisy ubezpieczeniowej – roczną i jednorazową. Czym one się różnią i która jest bardziej opłacalna?

Jednorazowa polisa ubezpieczeniowa

Jeżeli ktoś wyjeżdża za granicę raz do roku, powinien zdecydować się na jednorazową polisę podróżną – nie tylko tą oferowaną w biurze turystycznym, ale także dodatkową. Wszystko po to, aby zapewnić sobie spokojny wyjazd i miłe wspomnienia. Polisa oferowana w biurze obejmuje tylko podstawowe przypadki, a przy poważniejszych zachorowaniach nie można liczyć na pomoc z ich strony. Zaleca się więc wykupienie dodatkowej polisy, która będzie także uwzględniała kraj, gdzie udajemy się na wypoczynek. Dzięki temu każda osoba będzie zabezpieczona przed najpoważniejszymi zachorowaniami, do których może dojść w każdej chwili.

Roczna polisa ubezpieczeniowa

Zarabianie przez podróżowanie – marzenie wielu osób, które niektórym udaje się spełnić. Jeżeli ktoś przez zdecydowaną większość roku podróżuje, zdając ciekawe relacje, to jak najbardziej powinien pomyśleć o rocznej polisie ubezpieczeniowej. Zbytnio nie różni się ona od tej jednorazowej, ponieważ obejmuje ona taki sam zakres ochrony. Są dwie różnice pomiędzy obiema, które rzucają się na pierwszy rzut oka. Pierwszy z nich to okres – polisa obowiązuje przez całe 365 dni w roku. Druga to suma, którą należy zapłacić przy zakupie. Dzięki temu przed każdym wyjazdem nie trzeba pamiętać o jej każdorazowym wykupie.