Polisa turystyczna dla dziecka

Okres letni to moment, kiedy liczba wyjazdów turystycznych rośnie w bardzo szybkim tempie. Nic dziwnego, że w tym okresie można również zauważyć, iż liczba sprzedanych polis turystycznych jest zdecydowanie większa. Nie tylko, jeśli chodzi o osoby dorosłe, ale także o dzieci.

Bezpieczne wakacje dziecka

Jeżeli tylko mamy okazję i dziecko wyraża na to chęć, to jak najbardziej można pomyśleć o tym, aby zapisać je na kolonię, obóz językowy, czy też półkolonię. Takie samodzielne wyjazdy bez rodziców dają bardzo dużo. Dziecko ma okazję do tego, aby spędzić czas w gronie rówieśników, jak również może się doskonale bawić. W końcu będziemy mieli pewność, że dziecko nie będzie wiecznie siedzieć w smartfonie, laptopie, TV, itd. Dzieci biorące udział w zorganizowanym wypoczynku objęte są ubezpieczeniem oferowanym przez organizatora wypoczynku.

Prywatne ubezpieczenie dla dziecka

Każdy rodzic powinien być świadomy tego, że ubezpieczenie od organizatora może nie wystarczyć. Dlaczego? Ponieważ najczęściej są to tylko podstawowe pakiety, które zapewniają minimalne odszkodowanie, jeżeli np. dojdzie do zapłaty za leczenie. W szczególności za granicą takie koszty leczenia są wysokie. Na terenie Europy pomocą może stać się EKUZ, ale nie należy pokładać wszelkich nadziei w tym. Dlatego lepiej zdecydować się na indywidualne ubezpieczenie turystyczne dla dziecka, które zostanie dopasowane względem potrzeb klienta. Jeszcze przed wyjazdem dziecka na taki obóz warto pomyśleć o takiej polisie, aby to mogło spędzić bezpieczne wakacje na obozie.