Bezpieczne wakacje w Brazylii

Brazylia to niezwykle przyjazny kraj, który umożliwi nam poznanie gorącego temperamentu Latynosów. To również miejsce, gdzie będziemy mogli opalać się na jednej z najsłynniejszych plaż, czy też podziwiać wielki pomnik Chrystusa Króla na jednym ze wzgórz. Nie zapominajmy również o karnawale w samym sercu Rio de Janeiro.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Jak najbardziej, warto zobaczyć Brazylię, która jest krajem, gdzie medycyna stoi na bardzo niskim poziomie. W szczególności, jeżeli chodzi o lekarzy publicznych. Będąc tam, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek zachorowania, za leczenie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni. Najlepiej skorzystać z pomocy lekarzy prywatnych, więc koszt leczenia może drastycznie wzrosnąć. Dlatego tak ważna jest polisa turystyczna na wyjazd do Brazylii, która jest w stanie zagwarantować nam zwrot kosztów w przypadku leczenia na terenie tego kraju. Jeżeli mamy dobrą polisę turystyczną, za nic nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni.

Pod szczególną ochroną

Skoro jest już mowa o ubezpieczeniu na wyjazd, to warto również dodatkowo wykupić OC, NNW i Assistance. OC ochroni nas przed odpowiedzialnością cywilną względem trzecich osób, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek wydarzenia. NNW zapewni nam odszkodowanie, jeżeli dojdzie m.in. do trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet do śmierci. Assistance zapewnia pomoc techniczną, np. pomoc prawnika, jeżeli będzie taka konieczność. Turyści planujący uprawianie sportów ekstremalnych, również powinni pomyśleć o takim zabezpieczeniu dodatkowym.