Dziecko na wakacjach

Lato to pora roku, której w szczególności nie mogą doczekać się dzieci. W końcu będą miały dwa miesiące na to, aby odpocząć od szkolnej ławki. To także moment, kiedy wiele pociech wyrusza na zorganizowany wypoczynek bez swoich rodziców.

Szkolne NNW dziecka

Zdecydowana większość dzieci przez okres wakacyjny objęta jest szkolnym ubezpieczeniem NNW, które wykupują rodzice wraz z początkiem roku szkolnego. Jak najbardziej polisa nie wygasa w dniu zakończenia szkoły, tylko trwa dalej. Również w okresie wakacyjnym. Jeżeli dojdzie do jakiegoś wydarzenia w domu, czy też podczas obozu – dziecko objęte jest ochroną. Przy czym należy pamiętać o tym, że jest to polisa, która nie zapewnia bezpieczeństwa, jeśli dziecko wyjedzie na zagraniczny obóz. Szkolna polisa ma zakres ograniczony do następstw nieszczęśliwych wypadków. Podczas zorganizowanego wyjazdu dziecku przyda się więc specjalnie dopasowana polisa turystyczna.

Ubezpieczenie na wyjazd

Tak jak dorośli ubezpieczają swoje rodzinne wyjazdy zagraniczne, tak należy pomyśleć również o dobrym ubezpieczeniu dla dzieci. Powinno ono obejmować stałą sumę gwarantowaną, jeżeli chodzi o koszty leczenia. Suma gwarantowana powinna być dopasowana do kierunku wyjazdu. Oprócz tego, takie ubezpieczenie powinno zawierać NNW, OC w życiu prywatnym, ochronę bagażu na wypadek kradzieży, zniszczenia lub zgubienia, pakiet Assistance. W przypadku dziecka warto postarać się o rozszerzony pakiet Assistance, co dla rodziców może okazać się wielką ulgą i pomocą.