Egzotyczny wyjazd do Tajlandii

Tajlandia to egzotyczny kraj, który już od bardzo długiego czasu przyciąga do siebie wielkie rzesze turystów. To jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Azji. Pamiętajmy o tym, aby nie tylko zaplanować ze szczegółami swoją egzotyczną podróż, ale także wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne.

Opieka medyczna w Tajlandii

Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale Tajlandia to kraj, który oferuje opiekę medyczną na bardzo wysokim poziomie. Dowodem na to są doskonale wyposażone placówki medyczne, które można spotkać w różnych częściach kraju. Przy czym należy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to kraj, który oferuje pomoc medyczną dla turystów, ale w bardzo wysokiej cenie. Wystarczy podać tutaj kilka przykładów poszczególnych usług medycznych:

  • leczenie nudności – ok. 7 tys.zł.,
  • atak wyrostka robaczkowego – 25 tys.zł.,
  • skręcenie kostki w trakcie zwiedzania – 2,5 tys.zł.,
  • ogólne obrażenia ciała podczas wypadku – ok. 100 tys.zł.

Sumy niebagatelne, dlatego dobór odpowiedniej polisy ubezpieczeniowej jest konieczny.

Dobre ubezpieczenie dla turysty

Nie bagatelizujmy więc tematów, ponieważ w Tajlandii nietrudno o wypadek. W szczególności, jeżeli ktoś planuje np.samodzielnie poruszać się skuterem po zatłoczonych ulicach tego kraju (najlepszy środek komunikacji!). Dobierając polisę ubezpieczeniową skupmy się przede wszystkim na sumie gwarantowanej w przypadku leczenia, hospitalizacji i transportu medycznego, aby móc zaplanować dla siebie spokojne, bezpieczne i egzotyczne wakacje w Tajlandii.