Wyjazd do Tajlandii na wakacje

Wizyta w Tajlandii daje możliwość poznania niezwykłego miejsca o zróżnicowanej kulturze. Jeżeli wybieramy się tam na krócej niż 30 dni, nie będziemy musieli myśleć o tym, aby załatwić dla siebie wizę. O czym jeszcze należy pamiętać podczas wyjazdu to Tajlandii?

Ubezpieczenie podróżne

Skoro planujemy tak daleką i egzotyczną podróż, nie zapominajmy o ubezpieczeniu podróżnym. W myśl zasady “nigdy nic nie wiadomo”, lepiej odpowiednio z góry się zabezpieczyć, niż potem płakać nad tym, że leczenie mocno obciąża naszą kieszeń. Ubezpieczenie turystyczne dla osób wyjeżdżających poza granice kraju, np. na teren Tajlandii znajdującej się w Azji, powinno gwarantować sumę min. 50 000 euro, jeżeli chodzi o koszty leczenia. O wypadek na drodze (nawet, jeżeli ktoś bardzo mocno uważa) nie trudno. Wielu turystów doświadczyło również ataków ze strony zwierzęcia, np. pogryzienie przez psa. Wizyta lekarska jedna(!) to minimum kilka tysięcy złotych, a co tu dopiero mówić o dłuższej hospitalizacji.

Przygotowanie do wyjazdu

Jeżeli planujemy podróż z wyprzedzeniem pamiętajmy o tym, aby do całej podróży w odpowiedni sposób się przygotować. W planach nie ma obowiązkowych szczepień, ale warto skontrolować obecność odporności na takie choroby, jak wirusowe zapalenie wątroby typu B i A (WZW A i WZW B). Zadbajmy również o obecność szczepień na tężec i na wściekliznę. Warto wcześniej zarezerwować bilety na samolot, chociażby dlatego, że nie należą one do najtańszych. Wcześniej zarezerwowane bilety pozwalają zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy.