OC w samochodzie na gaz

Samochód na gaz to tańsze koszta eksploatacji. Nic więc dziwnego, że ludzie w obecnych czasach poszukują na rynku samochodów takich pojazdów. Czy samochód na gaz zmienia coś w polisie OC? Co należy wiedzieć o samochodach, które posiadają taką instalację LPG?

Rzetelne informacje o ubezpieczeniu rodzinnym 

Na ubezpieczrodzine.pl można znaleźć informacje, które przydadzą się osobom chcącym zakupić pojazdy z instalacją gazową. Również właściciele zwykłych samochodów mogą tam znaleźć przydatne informacje dla siebie. Stawka OC dla pojazdów jest wyższa niż dla samochodów zwykłych. Ubezpieczyciel zdaje sobie sprawę z tego, że pojazdy, które mają taką instalację LPG są o wiele częściej użytkowane. Co za tym idzie – ryzyko doprowadzenia do kolizji drogowej, uszkodzenia pojazdu wzrasta. Nie ma się więc czemu dziwić, że taka stawka jest zdecydowanie większa.

Awaryjna instalacja LPG

Decydując się na samodzielną instalację LPG, oddajemy swój pojazd w ręce osób, które w naszym mniemaniu znają się na rzeczy. Jesteśmy pewni, że montaż całej instalacji przebiegnie bez żadnych problemów. Ubezpieczyciel takiej pewności nigdy nie ma. Wszelkie przeróbki w samochodzie naruszają jego konstrukcję, co może sprawić, że pojazd będzie bardziej narażony na awarie. Dlatego też stawka za OC automatycznie rośnie. Aczkolwiek warto wiedzieć, że w skali roku nie są to tak duże pieniądze. Należy mieć nadzieję, że instalacja LPG zostanie w prawidłowy sposób zamontowana, a samochód nie będzie narażony na częste awarie.