Autocasco od A do Z

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Dlaczego więc należy się na nie decydować? Chociażby wtedy, kiedy pojazd ma wysoką wartość rynkową. Co należy jeszcze wiedzieć o polisie, która często oferowana jest razem z AC? 

Informacje o Autocasco

Dobrowolne AC jest polisą, która zapewnia ochronę kierowcy w różnych wypadkach. Można o tym przeczytać chociażby na ubezpieczrodzine.pl. Przy podpisywaniu umowy o taki pakiet ubezpieczeniowy należy upewnić się odnośnie kilku pojęć, aby wiedzieć, czego można się spodziewać, jeżeli dojdzie do kolizji lub do innego wydarzenia. Czym jest franszyza redukcyjna? Pod tym skomplikowanym pojęciem najczęściej ukrywa się udział własny w szkodzie. Jaką część będzie musiał kierowca zapłacić z własnej kieszeni? Tego punktu w żaden sposób nie można pomijać.

Ważne informacje o AC

Wśród innych rzeczy, jakie należy sprawdzić jest także franszyza integralna, czyli minimalna wartość szkody, którą możemy zgłosić. Niestety, ale wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że pewne szkody poniżej tej wartości minimalnej nie zostaną opłacone przez Ubezpieczyciela. Często są to kwoty poniżej 500zł, ale Ubezpieczyciel może ustalić własną wartość. Do tego w umowie będą opisane części do naprawy pojazdu. Czy, jeżeli zdecydujemy się na naprawdę z AC, otrzymamy części oryginalne, czy też będą to zamienniki?. Należy się także dowiedzieć, jak wygląda sprawa w przypadku konsumpcji ubezpieczeń. Czy każda wypłata odszkodowań zmniejsza całościową sumę ubezpieczeń?