Autocasco – co to jest?

Czym jest Autocasco i po co nam ono jest potrzebne? Jak pokazuje praktyka – niewielu właścicieli pojazdów mechanicznych zdaje sobie sprawę z tego, po co tak naprawdę potrzebna jest ta polisa ubezpieczeniowa. Na co należy zwrócić uwagę wybierając polisę AC?

Informacje o polisie

Na ubezpieczrodzine.pl można znaleźć szereg przydatnych informacji o takiej dobrowolnej polisie na pojazdy mechaniczne. Biorąc pod uwagę wykup takiego ubezpieczenia, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest zakres ubezpieczenia. Przeglądając oferty od różnych Ubezpieczycieli, można bardzo szybko zorientować się, że każdy w swojej ofercie ma coś innego. Należy wybrać tą najkorzystniejszą ofertę, która zapewni nam wygodę i komfort podczas kierowania pojazdem mechanicznym. Polisa AC obowiązuje nie tylko na samochody osobowe, ale także na dostawcze, ciężarowe, itd.

Dobre Autocasco

Polisa AC powinna być dobra. Dla każdego właściciela samochodu, takie pojęcie może oznaczać coś zupełnie innego. Kupując taką polisę należy upewnić się, czy mamy do wyboru dodatkowe opcje. Wśród nich może chociażby znaleźć się poszerzona polisa NNW. Wielu kierowców zainteresowanych jest również tym, czy AC zapewnia możliwość naprawy w ramach ASO. Jest to szczególnie ważne, jeżeli często wyruszamy samochodem w trasę, przez co jednocześnie jesteśmy narażeni na częste kolizje drogowe. Warto także dowiedzieć się, czy AC zapewnia naprawę na oryginalnych częściach zamiennych, czy też na tzw.”podróbkach”.