Ile należy zapłacić za AC?

Autocasco to polisa ubezpieczeniowa, którą można otrzymać razem z OC. Chociaż właściciel pojazdu może zdecydować się na wykupienie Autocasco w terminie późniejszym niż Odpowiedzialności Cywilnej Kierowców. Co wpływa na cenę polisy AC?

Informacje o AC i nie tylko

AC często interesuje właścicieli samochodów o wysokiej cenie rynkowej. Przydatne informacje o tym pakiecie można znaleźć na ubezpieczrodzine.pl. Na cenę Autocasco wpływa kilka bardzo istotnych czynników, a wśród nich marka i model pojazdu oraz wiek i wartość pojazdu. Jak łatwo się domyślić – im auto jest młodsze, a do tego wartość rynkowa duża, tym cena za AC idzie w górę. Chociaż w takich przypadkach ceną nie warto się kierować. Do ceny za AC wlicza się również wiek i staż kierowcy/właściciela pojazdu. Im jest on młodszy, tym stawki zaczynają iść niebezpiecznie w górę.

Dobry pakiet AC

Cena za AC zależna jest również od opcji na jaką zdecyduje się właściciel pojazdu. Do wyboru często jest dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży pojazdu, a nawet od ataku żywiołów (np. huragan, grad,). Ubezpieczyciele proponują także dodatkową ochronę na wypadek wybuchu pożaru, czy też zniszczenia przewożonych bagaży. Dzięki AC można zapewnić sobie również wariant naprawy, ale to wszystko wpływa również na wyższą cenę za Autocasco. Na zniżki można liczyć wtedy, jeżeli polisa ubezpieczeniowa będzie kontynuowana w tej samej firmie. Wielu właścicieli otrzymuje zniżkę za bezszkodową jazdę lub zwyżki za spowodowane kolizję.