OC i instalacja LPG

Dzisiaj nikogo nie dziwią już samochody, które mają zainstalowaną instalację LPG. Paliwo do takich pojazdów jest zdecydowanie tańsze, chociaż nie każdy może sobie pozwolić na takie wygody jak montażu gazu w samochodzie. Czy ubezpieczenie OC w takim pojeździe jest droższe?

Ubezpieczenie rodzinne i szereg informacji

Odpowiedź na takie pytanie można znaleźć na ubezpieczrodzine.pl. Samochody, które mają zainstalowane taką instalację są zdecydowanie tańsze w utrzymaniu. Przykładowo – za 1L gazu zapłacimy ok. 2.20, a za 1L paliwa zapłacimy już ponad 4zł – aczkolwiek ceny zależne są od stacji, gdzie będziemy tankować. W każdym razie już na pierwszy rzut oka widać, że różnica w cenie jest znaczna. Dlatego ludzie chętnie inwestują w instalację LPG. Uwaga! Posiadanie takiej instalacji sprawi, że stawka za ubezpieczenie OC wzrośnie. Należy być tego świadomym.

Wyższa polisa OC

Jeżeli weźmie się pod uwagę ilość pieniędzy, jakie będzie można zaoszczędzić przy tankowaniu na gaz, to i tak stawka OC wychodzi nam o wiele korzystniej. Dlaczego samochody posiadające instalację LPG są drożej wyceniane, jeżeli chodzi o OC? Po części jest to spowodowane tym, że samochody na gaz są częściej użytkowane, a co za tym idzie – rośnie ryzyko uszkodzenia pojazdu. Poza tym zmiana w konstrukcji samochodu spowodowana montażem instalacji LPG może doprowadzić do tego, że samochód będzie bardziej awaryjny(jeżeli cały montaż zostanie źle wykonany), dlatego ubezpieczyciele w takich wypadkach sugerują wyższe stawki OC.