Kiedy wykupić polisę na podróż?

W przypadku niektórych ubezpieczeń obowiązuje okres karencji. Zacznie ona obowiązywać dopiero po określonym czasie. Czy tak samo sprawa wygląda, jeżeli chodzi o ubezpieczenie podróżne? Warto to sprawdzić.

Czy ubezpieczenie jest mi potrzebne?

Zdecydowana większość podróżujących wychodzi z założenia, że polisa wakacyjna kompletnie nie jest im potrzebna. Dlaczego? No bo jadą na wypoczynek i nie mają zamiaru robić żadnych “dziwnych” rzeczy. To fakt. Tylko, że nawet zejście po schodach może skończyć się złamaną nogą, czy też zwykłym skręceniem. Egzotyczne kraje znane są z tego, że można zjeść tam naprawdę smakowite posiłki. Na samą myśl ślinka cieknie. Tylko, że Polacy nie są przyzwyczajeni do takich posiłków. Jedna wizyta w hotelowej restauracji może zakończyć się rozstrojem żołądka. Tak, podczas wakacji bardzo łatwo zachorować. Co się stanie, jeżeli człowiek nie będzie posiadał polisy na podróż? Za wszystkie koszta leczenia będzie płacił z własnej kieszeni i będą one naprawdę duże.

Na ostatnią chwilę

Nie ma więc co zwlekać z wykupieniem ubezpieczenia turystycznego. W szczególności, że można tego dokonać nawet na chwilę przed wylotem na wakacje. Polisa na podróż zaczyna obowiązywać od momentu, który zostanie wskazany przez klienta. Nie trzeba odliczać żadnego okresu karencji. Jeżeli ktoś nie zdążył zakupić ubezpieczenia wcześniej, może ze spokojem wszystkiego dokonać na lotnisku. W szczególności, że towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają swoje placówki w hali odlotów. Nie ma co zwlekać z zakupem ubezpieczenia.