Czas na zakup polisy na podróż

Nigdy nie jest za późno na to, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne. Tego typu ubezpieczenie można kupić nawet rok wcześniej. Tylko, że aż tak wczesne kupowanie polisy może mijać się kompletnie z celem. Lepiej wykonać to na miesiąc przed planowaną podróżą.

Okres karencji w ubezpieczeniu turystycznym

Jeżeli porówna się okres karencji w polisie turystycznej do tych, jakie obowiązują w przypadku innych ubezpieczeń, to jest on naprawdę znikomy. Można się uprzeć i powiedzieć, że tego okresu karencji formalnie nie ma. W niektórych przypadkach od momentu wykupienia polisy do momentu obowiązywania ochrony mija czasem tylko 3 godziny. Można więc samą polisę kupić na lotnisku, chwilę przed wylotem. Po wylądowaniu na miejscu, turyści będą już objęci ochroną. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe przewidują tylko kilka dni okresu karencji, np. 3 dni.

Szybko i bez problemu

Nawet w drodze na lotnisko można wykupić ubezpieczenie na podróż. Wystarczy tylko mieć dobre połączenie z internetem i telefon. Wszystkich formalności można dokonać online. Potwierdzenie przyjdzie na maila. W razie gdyby doszło do jakichś nieprzyjemności na wakacjach, wszystko będzie znajdowało się na skrzynce mejlowe klienta, który zdecydował się na wykupienie ubezpieczenia. Jeżeli w podróży bierze udział większa ilość osób, nie można zapomnieć o tym, aby i ich objąć polisą. W szczególności, jeżeli jest tu mowa o dzieciach. Potem pozostaje już mieć tylko nadzieję, że cała podróż będzie przebiegała bez najmniejszych niespodzianek.