Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Nie będę kupować ubezpieczenia turystycznego, ponieważ jest to zbytnie naciąganie na kasę. Ile osób wychodzi z takiego założenia? Naprawdę bardzo dużo. Dopiero jak dojdzie do przykrej sytuacji na wakacjach zagranicznych, zaczynają oni rozumieć, że to ubezpieczenie wakacyjne wcale taką złą rzeczą nie jest.

Bezpłatna pomoc medyczna

W razie jakiejkolwiek sytuacji, każda osoba posiadającą ochronę od ubezpieczalni na wakacje, ma zapewnioną bezpłatną pomoc medyczną. Nawet, jeżeli chodzi tylko o zwykłe przeziębienie, które także może przydarzyć się na wakacjach, można dzwonić bezpośrednio pod numer alarmowy ubezpieczalni, a ta dalej pokieruje, aby klient mógł uzyskać bezpłatną pomoc medyczną. W wielu przypadkach jest tak, że to ubezpieczalnia (tak, nawet za granicą!) podstawia specjalny samochód we wskazane miejsce i zawozi swoich klientów do lekarza, aby Ci mogli znaleźć się w bezpiecznych rękach. Klient nie płaci za to dodatkowych pieniędzy.

Transport medyczny do Polski

Złamana noga? A może znacznie poważniejszy wypadek, który będzie wymagał osobnego transportu do Polski? Takie sytuacje się niestety także zdarzają, chociaż nikomu nie można ich życzyć. Jeżeli będzie taka konieczność, towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni pomoc przy załatwieniu takiego transportu medycznego, jak również będzie nadzorowało przebieg. Polisa wakacyjna jest w stanie zapewnić kompletną ochronę, więc nie trzeba będzie się o nic obawiać podczas wakacyjnego wypoczynku, ciesząc się przyjemnymi chwilami w gronie rodzinnym.