Czas na sezon urlopowy

Wraz z nastaniem wiosny, społeczeństwo coraz częściej myśli o wakacjach. I to najlepiej w ciepłym miejscu, gdzie temperatury nie spadają poniżej 20 stopni. Tak, bardzo przyjemna myśl, która zachęca do tego, aby poszukać przyjemnego, klimatycznego miejsca na zagraniczne wakacje.

Od czego należy się ubezpieczyć?

Przy tej okazji nie można zapomnieć o tym, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne. Wyróżniamy kilka rodzai takich ubezpieczeń. Można podzielić je ze względu na to, co dokładnie będą obejmować. Pierwsza grupa ubezpieczeń to ochrona w przypadku kosztów leczenia. W skrócie KLZ (koszty leczenia za granicą) jest najważniejsze i nie powinno się uchylać od wykupienia tego typu polisy. Jest to pakiet, który zapewni zwrot wszystkich kosztów związanych z leczeniem zdecydowanej większości przypadków lub wszystkich przypadków. Tylko od nas tak naprawdę zależy (od wybranego zakresu ubezpieczenia), jakie zachorowania/wypadki będzie obejmowała polisa ubezpieczeniowa.

NNW dla turystów

Kolejną, bardzo ważną polisą jest ochrona w razie wystąpienia nieszczęśliwych wypadków. NNW nie można mylić z kosztami leczenia. Tego typu polisa zapewnia zapewnia ochronę ubezpieczeniową w sytuacji utraty zdrowia lub śmierci – tylko wtedy, jeśli wydarzenie było efektem nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli dojdzie do jakiejś sytuacji, towarzystwo ubezpieczeniowe będzie sprawdzać, co tak naprawdę się stało. Tak, bowiem nawet w takiej kwestii dochodzi do wymuszeń, dlatego chcą się oni w odpowiedni sposób zabezpieczyć.