American dream nadchodzi

Ile osób chciałoby spełnić swój “american dream”? Chyba zdecydowana większość. Podróż do Stanów Zjednoczonych, możliwość obejrzenia na własne oczy Statui Wolności – piękne marzenie, które w obecnych czasach można z powodzeniem zrealizować.

Odpowiednie ubezpieczenie do USA

Szykując się do spełnienia swojego amerykańskiego snu, należy przygotować komplet odpowiednich dokumentów. Wśród nich powinno znaleźć się dobre ubezpieczenie turystyczne. Jest ono dobrowolne, ale w tym przypadku należałoby powiedzieć, że jest konieczne – w szczególności, jeżeli ktoś udaje się na zupełnie obcy kontynent. Co takie ubezpieczenie powinno dokładnie zawierać? Wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia, przynajmniej na 100 000 euro. Leczenie w USA nie należy do najtańszych. Obowiązkiem jest także OC i NNW, a także ochrona bagażu. W przypadku takiego ubezpieczenia można również postarać się o ochronę na wypadek wystąpienia chorób przewlekłych, a także od zdarzeń pod wpływem alkoholu.

Czas na zwiedzanie

Chyba nikt nie jest w stanie wymienić, co też należałoby zobaczyć w USA za jednym razem. Dlaczego? Ponieważ jest tego tak dużo. Na każdym kroku spotkać można drapacze chmur. Nie można również zapomnieć o tym, że jest to państwo znanych ludzi, których można spotkać w wielu miejscach. Nie tylko w tym najsławniejszym Hollywood. Nowy Jork, Los Angeles, Miami, Chicago, San Antonio – tych miast, które należałoby zobaczyć, jest naprawdę dużo, dlatego warto zaplanować przynajmniej kilka podróży, aby spełnić do końca swój amerykański sen. 

 

Powiązane wpisy:

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Mandat z fotoradaru

Jazda na niemieckich tablicach