Turysta z walizką w podróży

Wakacje, w końcu będą wakacje! Tak, żyjemy tą chwilę. Cieszymy się tym momentem, kiedy można rozpocząć przygotowania do podróży. Walizka została bardzo starannie przygotowana. Dokumenty leżą uszykowane w plecaku. Nic tylko czekać na to, aż będzie można wsiąść do samolotu lecącego w kierunku upragnionej, gorącej miejscowości turystycznej.

Co się dzieje na lotniskach?

Każda osoba, która wybiera się w podróż zagraniczną samolotem, powinna zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje na lotniskach. Nie chodzi tu dokładnie o tłok przy terminalu, czy obecnie obowiązujące obostrzenia. Swoją uwagę warto również skupić na …luku bagażowym. Wydawać by się mogło, że takimi rzeczami nie trzeba się przejmować. Błąd! W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę statystyki informujące o zagubionych lub zniszczonych walizkach. Co roku dane są aktualizowane. Co roku ta cyfra przeraża – pomimo tego, że na lotniskach stosowane są najróżniejsze zabezpieczenia, czy też inne wsparcia technologiczne, mające na celu ułatwić pracę.

Ubezpieczenie bagażu na czas podróży

Dlatego tak ważne jest, aby na czas całej podróży (nie tylko, jeśli chodzi o lot!) ubezpieczyć posiadany bagaż – walizkę i torbę podręczną. W towarzystwach ubezpieczeniowych można znaleźć takie polisy, których celem jest zapewnienie odszkodowania na wypadek zagubienia lub zniszczenia walizki. Podczas podpisywania umowy na polisę, należy określić wartość bagażu, włączając w to sprzęty elektroniczne, których miejsce na ogół znajduje się w walizce, podczas lotu. 

 

Zobacz powiązane wpisy:

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta