Wakacje na hawajskiej plaży

Hawaje zapraszają przez cały rok. Niezależnie kiedy wybierzemy się na wakacje, zawsze można liczyć tam na piękną pogodę. Te 137 wysp znajdujących się na Pacyfiku to istny raj, jeżeli chodzi o możliwości odpoczynku i relaksu.

Jak wypoczywać na Hawajach?

Decydując się na wakacje na Hawajach, do wyboru ma się trzy warianty odpoczynku:

  • wariant wypoczynkowy – w skrócie można go określić jako leżę na plaży i nie mam zamiaru robić nic więcej. Opcja wybierana przez wiele osób, które naprawdę mają ochotę na to, aby się zrelaksować.
  • wariant objazdowy – zwiedzenie części wysp, które znajdują się w tym regionie. Wiele osób również decyduje się na to, aby zobaczyć jak największą ilość atrakcji położonych na różnych wyspach.
  • wariant fakultatywny – połączenie dwóch poprzednich opcji w jedno. Dzięki temu będzie można co nieco zobaczyć, a także odpocząć.

Istnieje również możliwość odbycia rejsu pomiędzy hawajskimi wyspami, z możliwością zejścia na ląd i zwiedzenia poszczególnych wysp.

Drogie koszty leczenia

Hawaje kojarzą się z wakacyjnym rajem, aczkolwiek nie można zapominać o tym, że należą one do USA. Do kraju, którzy w dużej mierze, w przypadku leczenia, polega na finansach swoich pacjentów. Koszty leczenia mogą być naprawdę wysokie, dlatego każdy turysta musi mieć przy sobie dobrą polisę, która zapewni mu wsparcie na wypadek wystąpienia konieczności skorzystania z wizyty u lekarza. Taka polisa powinna również zapewniać ochronę na wypadek zniszczenia/zagubienia bagażu, NNW, czy też OC na wypadek wyrządzenia szkody. 

 

Zobacz też:

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym