Ubezpieczenie podróżne dla walizki

Z reguły mówi się o ubezpieczeniach turystycznych dla człowieka. Tak, w końcu to nasze zdrowie i życie jest najważniejsze. Tylko że nie można przy tym zapominać o bagażu, który każdy turysta ma przy sobie. I takim rzeczom należy się również dobra ochrona na wypadek wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych.

Dobra polisa ubezpieczeniowa 

Może i nie warto przejmować się pewnymi rzeczami. Mówi się, że ubrania to rzecz nabyta. Jak nie te, to można kupić inne. To fakt. Ale co, jeżeli walizka zaginie podczas podróży, a my zostaniemy na lotnisku (później w hotelu) z jednym kompletem ubrań, który ma się na sobie? Tak, można iść do sklepu, ale czy ktoś jest przygotowany na takie wydatki finansowe? Chyba raczej nie. Co, jeśli w walizce był aparat fotograficzny lub inne, równie cenne sprzęty? Np. tablet czy też laptop? Straty finansowe będą jeszcze większe, a nikt nie zwróci za to pieniędzy. Wyjściem z takiej sytuacji może być dobra polisa ubezpieczeniowa, która powinna zostać podpisana jeszcze przed wylotem z kraju.

Odszkodowanie na wypadek zniszczenia lub zagubienia

Polisa ubezpieczeniowa turystyczna zapewnia odszkodowanie na wypadek zniszczenia lub zagubienia. Uwaga! Towarzystwa ubezpieczeniowe w pakiecie podstawowym, tym najtańszym, oferują minimalny zakres ochrony, najczęściej w przypadku wystąpienia sytuacji absurdalnych. Należy to sprawdzić, ponieważ może się okazać, że na wypadek wystąpienia jakiejkolwiek sytuacji, towarzystwo ubezpieczeniowe nie będzie chciało wypłacić odszkodowania. 

 

Zobacz podobne wpisy:
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu