Przykre następnestwa wypadków

Po co jedziemy na wakacje? Po to, żeby się zrelaksować, odpocząć na plaży, kąpać się w lazurowej wodzie, itd. Takich przypadków może być naprawdę bardzo dużo. Tylko że nie każde wakacje są takie rajskie, a niektórzy turyści muszą liczyć się z przykrymi konsekwencjami niespodziewanych wypadków.

NNW w polisie

NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków, to jedna z części składowych polisy turystycznej. Nie jest to nic takiego, co związane jest z naciąganiem pieniędzy, jak to niektóre osoby sądzą. Jest to raczej taki element, który pomoże uporać się z następstwami nieszczęśliwych wypadków, które mogą być związane ze stałym uszczerbkiem na zdrowiu, jak również …śmiercią. Chociaż o tym ostatnim lepiej w ogóle nie myśleć. Należy jednak pamiętać o tym, jak rozumiany jest nieszczęśliwy wypadek. Otóż jest to zdarzenie, które “jest wywołane przyczyną zewnętrzną, którego następstwem jest trwały uszczerbek na zdrowiu, rozstrój zdrowia lub śmierć ubezpieczonego”.

Odszkodowanie z NNW

Kolejna rzecz to fakt, że NNW nie może być mylone z kosztami leczenia, jakie są zapewnione także w ubezpieczeniu wyjazdowym. Są to dwie odmienne i niezależne od siebie sprawy. Odszkodowanie z NNW zależne jest od tego, jaki jest stopień uszczerbku na zdrowiu i jaka jest suma ubezpieczenia. Czy NNW to przesada? Nie. Nigdy nie można być pewnym tego, co wydarzy się na wakacjach? Przecież można się nawet poślizgnąć przy hotelowym basenie! Dlatego dopóki jest taka możliwość, warto na siebie uważać i dobrze się zabezpieczyć.

 

Zobacz inne wpisy:

OC dla młodego kierowcy

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach