Czy uzyskanie odszkodowania bez braku oświadczenia wypadku jest możliwe?

Uzyskanie odszkodowania w momencie w którym sprawca szkody zbiegł z miejsca zdarzeniu, może być utrudnione, jednak nie niemożliwe! Jak w takiej sytuacji uzyskać odszkodowanie? 

 Czy uzyskanie odszkodowania bez braku oświadczenia wypadku jest możliwe?

Odszkodowanie bez oświadczenia wypadku

W momencie w którym sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku, nie pozostawiając po sobie żadnych danych, nie mamy możliwości kontaktu z jego towarzystwem ubezpieczeniowym. W takiej sytuacji powinniśmy skorzystać z pomocy swojego ubezpieczyciela. Na miejscu niezbędny będzie dokument, wcześniej sporządzony przez funkcjonariuszy policji. Zastąpi on tradycyjne oświadczenie wypadku i będzie podstawą, by móc wypłacić odszkodowanie, po kolizji, szkodzie drogowej lub wypadku samochodowym.

W momencie w którym, pomimo postępowania, sprawca zostanie nieznany, nasz ubezpieczyciel zobowiązany jest do wypłaty pieniędzy – wystarczających na pokrycie finansów związanych z leczeniem, jednak nie naprawą samochodu. Większe odszkodowanie należne będzie tylko i wyłącznie w momencie ujęcia sprawca. W takiej sytuacji otrzymamy środki, pokrywające wszelkie koszty – zarówno leczenia, jak i naprawy pojazdu, a nawet dodatkowych usług – jak m.in. holowanie czy przegląd techniczny.

Co musimy wiedzieć na temat odszkodowania z AC, po wypadku drogowym?

OC samochodu to obowiązek każdego kierowcy. Warto jednak zadbać także o dodatkową polisę, jaką jest autocasco. Z takim ubezpieczeniem dużo łatwiej i szybciej będzie o odszkodowanie po drobnej szkodzie, czy poważniejszym wypadku samochodowym. Dzięki posiadaniu AC, unikniemy wielu zbędnych i czasochłonnych formalności.