OC dla seniorów?

Towarzystwa ubezpieczeniowe mają dystans, co do pewnej grupy kierowców. Dystans ten dotyczy przede wszystkim osób młodych, sportowców, kojarzonych z brawurową i ryzykowną jazdą. Jakie podejście mają do seniorów? Przekonaj się! 

OC dla seniorów?

Emeryci w samochodach – statystyki

Z pozoru emeryt w samochodzie nie kojarzy się z niczym bezpiecznym. Wiek i stan zdrowia może pozostawiać wiele do życzenia, podobnie jak pogarszający się wzrok. Jak jednak wynika ze statystyk, policyjnych,  seniorzy nie są zagrożeniem na naszych drogach. Wypadki spowodowane przez seniorów to prawdziwa rzadkość. Jak się okazuje, ta grupa społeczna porusza się bardzo uważnie i wolno, dostosowując się do prędkości, przepisów i sytuacji. Zupełnie przeciwnie jest z młodymi kierowcami, którzy to najczęściej przyczyniają się do niebezpiecznych sytuacji na drogach.

Cena ubezpieczenia

Jak wiadomo, ta zależna jest od doświadczenia. Ubezpieczyciele cenią jazdę emerytów – bezkolizyjną i spokojną, popartą długoletnim doświadczeniem za kółkiem. Poza tym zazwyczaj pokonują oni małe dystanse, z niewielką częstotliwością.

Koszt ubezpieczenie dla seniora

Powyższe argumenty wpływają na nienaganną historię, jak i pełne zniżki. W związku z czym najtańsze OC może kosztować zaledwie ok 650 złotych.