Ubezpieczenie firmowych samochodów

Kupując samochód na firmę, należy pamiętać, że auto w leasingu wymaga zarówno podstawowego OC, ale także dodatkowej polisy AC. Polisę tą może wybrać firma leasingowa, bądź my sami. Która opcja będzie dla nas korzystniejsza?

Ubezpieczenie firmowych samochodów

Ubezpieczenie AC/OC a leasing 

W polskich przedsięwzięciach i firmach leasing aut, to popularna forma finansowania. Należy jednak pamiętać, że decydując się na taką opcję nie zostajemy właścicielami auta. Należy ono do podmiotu, udzielającego wsparcie finansowego – może to być dealer samochodowy, bank czy firma leasingowa. Wówczas my stajemy się leasingobiorcą, natomiast firma – leasingodawcą.

Wybór oferty

Zdarza się tak, że oferta, którą przedstawia leasingodawca jest mocno zawyżona, wówczas nie pozostaje nic innego jak podważenie jej. Istotne staje się tutaj posiadanie konkretnej kontroferty, z dużo atrakcyjniejszą ceną. Nasze negocjacje bez posiadania rzeczywistych argumentów mogą być nieskuteczne. Należy pamiętać także o dodatkowej opłacie, wynikającej z zawarcia umowy ubezpieczenia z agentem, który nie jest wskazany przez leasingodawcę. Może to być nawet kilkadziesiąt-kilkaset złotych.