Jak przygotować się na podróż do Tajlandii?

Polacy podróżują do Tajlandii głównie w celach turystycznych. Aczkolwiek zdarzają się również takie osoby, które decydują się na wylot tam, w celach biznesowych. O czym należy pamiętać, przed wylotem do tego kraju?

Wymagane dokumenty

Osoby, które podróżują do Tajlandii w celach turystycznych, nie muszą posiadać przy sobie wizy – o ile pobyt w tym kraju trwa nie dłużej niż 30 dni (45 dni, jeżeli chodzi o kwarantannę). Pozostała część osób, niezależnie od długości pobytu w tym kraju, musi posiadać przy sobie wizę. Jakie jeszcze dokumenty są wymagane podczas podróży? CEO, czyli Certyficate of Entry, to specjalne pozwolenie, dzięki któremu będzie można przekroczyć granicę Tajlandii. Polacy mogą wystarać się o nie m.in. w Ambasadzie Królestwa Tajlandii w Warszawie. Aby uzyskać takie pozwolenie potrzebne będzie potwierdzenie rezerwacji hotelu Alternative State Quarantaine oraz kilka innych dokumentów.

Ubezpieczenie na wyjazd

Do uzyskania CEO potrzebne będzie także ubezpieczenie turystyczne. Może ktoś powie, że jest to śmieszne, ale tak wcale nie jest. Jednym z warunków pozyskania CEO jest polisa, która w chwili obecnej obejmuje leczenie i koszty medyczne związane z COVID-19. Do tego minimalna ochrona powinna utrzymać się na poziomie 100 000 dolarów. Tak, w Tajlandii “dmucha się na zimne”. Nie bagatelizują oni sytuacji, która jest teraz na świecie, dlatego lepiej zawczasu postarać się o tego typu ubezpieczenie, dzięki czemu sama osoba podróżująca poczuje się zdecydowanie pewniej.