Wyjazd do Tajlandii na wakacje

Tajlandia – jedno z najbardziej kuszących miejsc, gdzie można polecieć na wakacje, na rajski odpoczynek. Kraj daleki, ale pożądany. Chociażby ze względu na fantastyczne widoki i piękne plaże. Czy warto lecieć do tego kraju, kiedy na całym świecie nadal szaleje koronawirus?

Sytuacja epidemiologiczna

W związku z tym, że sytuacja na świecie zmienia się w bardzo szybkim czasie, przed wylotem na wakacje do jakiegokolwiek kraju, należy sprawdzić jakie obostrzenia wprowadzone są w danych miejscach. Po przylocie do Tajlandii należy poddać się czternastodniowej kwarantannie w jednym z hoteli, które są do tego dedykowane. Dodatkowo, każdy turysta musi posiadać przy sobie świadectwo zdrowia i zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na obecność SARS-C0V-2. Warto również sprawdzić wskazania polskiego MSZ, czy zaleca on podróże do tego kraju. Czasem lepiej jednak wstrzymać się z podróżami.

Ubezpieczenie na wakacje

Jeżeli ktoś jednak odczuwa potrzebę wylotu do tego kraju na wakacje, powinien pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowane są na to, aby zaoferować turystom takie polisy, które obejmują również ochronę na wypadek zachorowania. Tak, jest to związane z dodatkowymi kosztami, ale nie można bagatelizować tematu, jeżeli na całym świecie nadal ogłoszona jest pandemia z wysokim ryzykiem zachorowania. Lepsza polisa, która wcale nie jest dużo droższa, niż płacenie za wszystko z własnej kieszeni, jeżeli podczas rajskich wakacji miałoby dojść do zachorowania.