Wakacje, kierunek – orient

Orientalne kierunki wakacyjne cieszą się dużą popularnością wśród turystów. Wybuch pandemii koronawirusa nie osłabił chęci turystów do podróży. Azja jest pięknym kontynentem, który ma podróżującym naprawdę dużo do zaoferowania.

EKUZ a wyjazd do Azji

Polacy podróżujący za granicę przygotowani są do tego, aby wyrobić EKUZ. Należy jednak przypomnieć o tym, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie obowiązuje na terenie Azji. Jak sama nazwa wskazuje – odnosi się ona do Europy, a więc poza nią, jej zakres ochrony nie obowiązuje. Podczas pobytu w Azji należy mieć dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ponieważ to z którego korzystamy na co dzień – w domu – również nie będzie obowiązywać na azjatyckich wakacjach. Polisę podróżną na tą okazję można wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Należy wybrać tylko odpowiedni zakres ochrony. 

Azja a COViD-19

Podczas zakupu ubezpieczenia turystycznego nie można zapomnieć o jednej, bardzo ważnej rzeczy. To właśnie w Azji swój początek miała pandemia, która w kilka miesięcy zmieniła życie wszystkich ludzi. Należy więc pomyśleć o dodatkowej ochronie – właśnie na wypadek pandemii. Trzeba mieć nadzieję, że z nowym wirusem nie będziemy mieć do czynienia, ale nadal nie został ogłoszony koniec pandemii koronawirusa. Do tego dochodzą nowe odmiany tego wirusa, dlatego nie można w żaden sposób bagatelizować tego tematu. Dla własnego dobra oraz dla ochrony finansów, które można ponieść, jeżeli nie będzie się miało dobrego ubezpieczenia turystycznego.