Czy ubezpieczenie turystyczne działa w przypadku pandemii?

Epidemia COViD 19 pokazała całemu światu, że nigdy tak naprawdę nie wiadomo, z której strony przyjdzie zagrożenie. Takie, które może zmienić oblicze całego świata. Również, jeżeli chodzi o branżę turystyczną, która mocno ucierpiała z tego powodu.

Ubezpieczenie dla turystów

Teraz, już ponad rok od ogłoszenia tego wyjątkowego stanu na świecie, można powiedzieć, że część osób i firm przyzwyczaiła się do obecnego stanu rzeczy. Również towarzystwa ubezpieczeniowe, które postanowiły wyjść naprzeciw potrzeb swoim klientom. I tak dostępne są teraz ubezpieczenia turystyczne, które oferują turystom zabezpieczenie nawet wtedy, jeżeli podczas zagranicznego wyjazdu dojdzie do zachorowania na COViD-19. Wcześniej, kiedy pandemia koronawirusa dopiero rozpoczęła swoje szarady na świecie, towarzystwa ubezpieczeniowe nie były przygotowane na wystąpienie tego typu sytuacji. 

Ochrona na wypadek pandemii

Co COViD-19 zmienił, jeśli chodzi o ubezpieczenia turystyczne w przypadku wyjazdu za granicę? Oto kilka najważniejszych punktów, których obecność zawsze warto sprawdzić:

  • hospitalizacja i leczenie w razie zachorowania na koronawirusa,
  • pokrycie kosztów związanych z kwarantanną na terenie drugiego kraju,
  • wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2,
  • pokrycie kosztów związanych z przedłużonym pobytem opiekuna, jeżeli na koronawirusa zachoruje dziecko,
  • specjalny transport do Polski, jeżeli dana osoba nadal będzie musiała przebywać na kwarantannie.

Tych opcji na wypadek pandemii jest naprawdę dużo, a klienci mają możliwość dostosowania ich do swoich potrzeb.