Bezpieczny turysta w górach

Każdy turysta w górach powinien czuć się bezpiecznie. Chociaż wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to teren o tyle piękny, jak również zdradliwy. Większy poziom bezpieczeństwa jest w stanie zapewnić dobre ubezpieczenie podróżne.

Góry dla aktywnych

Góry skłaniają do aktywności sportowej. Są takie regiony za granicą, gdzie przez cały rok leży śnieg na stokach. Wiele osób korzysta z takiej możliwości, zabierając swój sprzęt do jazdy na nartach, deski snowboardowej, aby wyjechać, dzięki czemu można robić to, co się tak naprawdę kocha. Poziom ekscytacji, euforii i adrenalina jest na pewno na bardzo wysokim poziomie. Planując taki aktywny wypad w góry pamiętajmy o rozszerzeniu swojego ubezpieczenia podróżnego o sporty zimowe. Nawet, jeżeli cokolwiek się stanie, nie będzie trzeba martwić się o koszty leczenia, które w szczególności za granicą mogą być bardzo wysokie. W przypadku braku takiego rozszerzenia, ubezpieczyciel może robić problemy, jeżeli chodzi o wypłatę odszkodowania.

Akcja ratownicza

Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie akcje ratownicze są darmowe. U naszych bliskich sąsiadów – Słowacja – taka akcja ratownicza jest już płatna. Nawet, jeżeli planujemy wypoczywać w polskich górach, ale planujemy odwiedzać ich słowacką część (co jest bardzo częste), pamiętajmy o tym, aby rozszerzyć ochronę o ewentualne pokrycie kosztów akcji ratowniczych. Do wypadku może dojść w każdym momencie. Chyba nikt po zakończeniu leczenia nie chciałby przejmować się wysokim rachunkiem do zapłacenia za przeprowadzoną akcję ratowniczą.