Aktywne wakacje nad morzem

Morze Bałtyckie, czy też jakiekolwiek inne wiąże się z ogromnymi możliwościami. Przede wszystkim, zdecydowana większość osób korzysta z możliwości wypoczynku nad wodą, dzięki czemu będzie można chociaż na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego.

Co można robić nad morzem? 

Wiele osób słysząc takie pytanie odpowie, że nad morzem można leżeć. Chociaż zdecydowana większość osób wybiera aktywne, wesołe wakacje, ponieważ oferta pod tym względem jest coraz szersza. Wymienić tu można chociażby nurkowanie głębinowe (np.na rafie koralowej za granicą), snorkeling (nurkowanie powierzchniowe z rurką), windsurfing, kajakarstwo, żeglowanie, latanie na szybowcu nad wodą, pływanie na tzw. bananie i jeszcze wiele innych. Wystarczy pojechać nad polskie morze, aby przekonać się, że na plaży na nudę narzekać nie można, a za granicą takich atrakcji jest jeszcze więcej.

Ubezpieczenie nad morze

Planując takie aktywne wakacje pamiętajmy o dobrej polisie na czas podróży. Dla siebie oraz dla swoich bliskich. Nawet zwykłe nurkowanie z rurką na powierzchni może skończyć się w różny sposób. Ubezpieczenie dla turystów powinno obejmować m.in. zakres ochrony na wypadek uprawiania sportów. Im bardziej sport ekstremalny, tym gorzej. Zawsze należy sprawdzić dokładnie zakres ochrony. Jeżeli takiego zapisu nie ma w umowie, to należy zwrócić uwagę na to ubezpieczycielowi. W szczególności, jeżeli będziemy za granicą, gdzie z reguły w każdym państwie można spodziewać się ogromnych kosztów leczenia (nawet w innych państwach europejskich).