Bezpieczny wyjazd do Brazylii

Brazylia jest jednym z najciekawszych krajów, gdzie można zobaczyć wspaniałe atrakcje. Kraj leży daleko, ale podróż przynieść nam może mnóstwo radosnych wspomnień. Aby tak było, nie zapominajmy o ulokowaniu pieniędzy w dobrym ubezpieczeniu podróżnym.

Dokumenty na wyjazd do Brazylii

Lot do samej Brazylii trwać może nawet ponad 12h. Jakie dokumenty należy szykować na podróż? Po pierwsze – pod ręką należy mieć paszport, który będzie ważny jeszcze przez sześć miesięcy od daty wylotu. Po drugie – należy mieć przy sobie bilet powrotny. Po trzecie – każda osoba musi mieć przy sobie środki, dzięki którym będzie mogła tam przeżyć. Walutą obowiązującą w tym kraju jest real. Chociaż zaleca się użytkowanie karty kredytowej. Wiza do Brazylii nie jest potrzebna – o ile ktoś będzie na terenie tego kraju przebywał krócej niż 90 dni. 

Dobra polisa do Brazylii

Ubezpieczenie podróżne do Brazylii jest koniecznością. Chociażby przez to, że jest to kraj, gdzie obowiązują wysokie koszty leczenia – nawet, jeżeli chodzi o zwykłą konsultację lekarską w sprawie przeziębienia. Drogie są również leki na terenie tego kraju. Należy więc sprawdzić w polisie ubezpieczeniowej zapis odnośnie tych dwóch tematów i sumę na jaką można liczyć, jeżeli cokolwiek się wydarzy. Warto swoje ubezpieczenie rozszerzyć odnośnie chorób przewlekłych, w przypadku kradzieży bagażu. Nie zapominajmy także o tym, że jest to kraj o wysokim poziomie przestępczości, więc i na tą okazję należy się ubezpieczyć, jeżeli planujemy tam podróż.