Bezpieczeństwo w górach

Góry – polskie i zagraniczne – kuszą szlakami, zapewniając nam niesamowitą dawkę wspaniałych emocji. O czym należy pamiętać, wybierając się w góry? Na pewno o dodatkowej polisie ubezpieczeniowej. Nawet, jeżeli planujemy odwiedzić polskie góry.

Dobra polisa w góry

Na samym początku warto dowiedzieć się, co też powinna zawierać dobra polisa, jeżeli wybieramy się w góry. Na tak pięknym terenie łatwo o wypadki. Niezależnie od tego, czy chodzimy po szlakach wiosną, czy też zimą. Wystająca skała, potknięcie się, rozwalona głowa, skręcona kostka, złamana noga, w najgorszym wypadku śmierć na miejscu (jeżeli dojdzie do upadku z dużej wysokości) – takich przypadków można wymienić naprawdę wiele. Dobra polisa podróżna jest w stanie zapewnić nam odpowiednie zabezpieczenie, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się nawet wysokimi kosztami leczenia (w szczególności, jeżeli do wypadku dojdzie za granicą).

Zakres ochrony podróżnego

Górska polisa dla turystów powinna zawierać kilka podstawowych rzeczy, niezależnie od tego, czy jedziemy na polski, czy też zagraniczny szlak. Wśród takich rzeczy powinno znaleźć się:

  • pokrycie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie NNW,
  • pokrycie kosztów akcji ratowniczej (za granicą, w Polsce takie akcje ratownicze są darmowe),
  • ubezpieczenie OC.

Jeżeli ktoś planuje uprawiać sporty, takie jak chociażby narciarstwo, to powinien pomyśleć o tym, aby rozszerzyć swoje ubezpieczenie o tego typu wydarzenia. Na nartach bardzo łatwo o wypadek (chociaż zjeżdżanie daje niemałą satysfakcję).