Bezpieczna podróż do RPA

Republika Południowej Afryki staje się miejscem coraz bardziej otwartym na turystów. Można być pozytywnie zaskoczonym tym, co też tam na nas czeka. Przed wyjazdem do RPA nie zapominajmy o odpowiednim ubezpieczeniu podróżnym.

Atrakcje w tropikach

W RPA można liczyć na różnego rodzaju atrakcje. Wśród nich można wymienić Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Igielny, Kapsztad, winnice znajdujące się na terenie całego kraju, Johannesburg (największe i najbogatsze miasto Południowej Afryki), Park Narodowy Krugera, piaszczyste plaże Cape Vidal i wiele innych. Tak, w tym kraju nudzić się nie można, ale warto też wiedzieć, że jest to region o bardzo wysokim poziomie przestępczości. Jeżeli chodzi o poszczególne wskaźniki, to są one 30 razy większe niż w Polsce. Dochodzi tutaj do wielu napadów rabunkowych, których ofiarami najczęściej są biali ludzie. Na tę okazję należy się dobrze ubezpieczyć.

Zagrożenia w tropikach

Dobre ubezpieczenie podróżne sprawi, że z wielką przyjemnością będziemy wspominać podróż w tropiki. Co powinna obejmować polisa podróżna? Zadbajmy o ubezpieczenie kosztów leczenia, ponieważ w RPA są one bardzo wysokie. Suma gwarantowana w takim przypadku to min. 30 000 euro. Do tego należy doliczyć jeszcze ubezpieczenie bagażu. Nawet, jeżeli ktoś będzie chciał nam coś ukraść, to dobra polisa zapewni nam odpowiednie ubezpieczenie finansowe. Nie zapominajmy również o ubezpieczeniu od chorób tropikalnych. Należy również pomyśleć o zabezpieczeniu na wypadek kolizji drogowej, która niekoniecznie może być spowodowana z naszej winy.