Wyjazd do Azji – jaka polisa turystyczna?

Azja jest kontynentem, który coraz bardziej kusi naszych rodaków. Nie ma co ukrywać, bowiem jest tam wiele pięknych zabytków, które wprawiają w zdumienie. Do tego wyjazdy do krajów azjatyckich są coraz bardziej kuszące. O czym nie można zapomnieć przed wyjazdem na wakacje do Azji?

Zdrowie ponad wszystko

Azja to zupełnie inny klimat, inna strefa czasowa, inne potrawy – jest wiele takich “innych” rzeczy, dlatego do podróży trzeba się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim zadbajmy o zdrowie. Wizyta u lekarza rodzinnego i sprawdzenie stanu zdrowia to absolutny pewnik. Drugą rzeczą jest zaszczepienie się przeciwko chorobie Heinego-Medina, czy też przeciwko wściekliźnie. To jednak nie wszystko. Podróżowanie po obcych krajach to obowiązek wykupienia polisy turystycznej. O ile podczas podróży po Europie ochrania nas EKUZ, o tyle w Azji o takich dobrych rzeczach możemy zapomnieć. Jeżeli nie chcemy przywieźć ze sobą złych wspomnień z krajów azjatyckich, polisa turystyczna jest absolutnym pewnikiem, którego nie może zabraknąć.

Ubezpieczenie do krajów azjatyckich

Decydując się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej, agentowi należy wspomnieć już w pierwszej kolejności, że wybieramy się do krajów azjatyckich. Będzie to już dla niego nie lada podpowiedź w stosunku do tego, jaką polisę powinien on zaproponować. Nie tylko powinna ona obejmować podstawowy zakres ubezpieczeń, ale także zapewnić nam ochronę m.in. przed tropikalnymi chorobami, czy też przed skutkami wojny, jeżeli ktoś wybiera się w szczególności w takie rejony.