Polisa turystyczna na wyjazd w góry

Góry są piękne – w szczególności zimą, kiedy dookoła leży duża ilość śniegu. Wyjazdy zimowe na narty, czy też bez nart ciesza się rosnąca popularnością z roku na rok. Warto pamiętać o tym, że podczas wyjazdu na narty należy mieć ze sobą dodatkową polisę turystyczną.

Kiedy zapłacimy za pomoc?

Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie ratownictwo górskie jest darmowe. W Europie już więcej takich miejsc nie ma. Wybierając się w góry do innego kraju karta EKUZ nam w niczym nie pomoże. EKUZ nie obejmuje ratownictwa górskiego, dlatego wybierając się na alpejskie stoki, czy też w Dolomity – zawsze należy mieć polisę, która będzie obejmowała koszty leczenia urazów wykonanych na nartach. Tak, nawet najbardziej doświadczeni zawodowcy czynnie uprawiający sporty zimowe zawsze myślą o tym, aby taką polisę turystyczną wykupić dla siebie oraz…dla swoich bliskich. Polisa jest KONIECZNOŚCIĄ, jeżeli w wyjeździe udział biorą dzieci.

Polisa turystyczna dla narciarzy

Na rynku ubezpieczeniowym obecne są specjalnie polisy dla narciarzy. Tak, jeżeli pójdziemy do agenta ubezpieczeniowego i powiemy, co mamy zamiar robić i gdzie mamy zamiar jechać (w góry w zimie) to agent z miejsca będzie wiedział co może nam zaproponować. Nie tylko ochronę dla swojego zdrowia, ale również NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie tylko chrońmy swoje zdrowie i bliskich, ale zadbajmy o siebie wtedy, jeżeli przez nieuwagę innym osobom wyrządzimy szkodę, również podczas pobytu na stoku narciarskim.