Turystyczna polisa narciarska

Narty to jeden z najpopularniejszych sportów zimowych, dający ogromną satysfakcję. W Europie znaleźć można wiele popularnych ośrodków zimowych, gdzie nie tylko można spotkać zawodowych sportowców, ale również amatorów, w tym także Polaków.

Formalności przed wyjazdem

Przed wyjazdem zimowym w góry zawsze należy załatwić odpowiednie formalności, w tym ubezpieczenie turystyczne. Tak, na ogół przed wakacjami mamy do załatwienia wiele rzeczy, dlatego też należy pamiętać o tym, że polisę turystyczną dla narciarzy, czy też dla osób wyjeżdżających w góry można załatwić kilka godzin przed samym wyjazdem – nawet online. Pakiet ubezpieczeniowy dla narciarzy zawsze powinien pokrywać koszty skorzystania z usług ratownictwa górskiego, które za granicą jest zawsze płatne. Tak, dla wielu osób może być zaskoczeniem to, że za pomoc ratownika górskiego trzeba płacić. Takie są właśnie realia pracy ratownika górskiego. Zadbajmy o to, aby taki zapis zawsze znalazł się w polisie ubezpieczeniowej. 

Polisa dla narciarzy

O czym jeszcze należy pamiętać przy podpisywaniu polisy dla narciarzy? Chociażby o ewentualnych kosztach transportu chorego do kraju. Ubezpieczenie powinno również pokrywać pomoc medyczną – niezależnie od tego z jakiej placówki będziemy korzystać (prywatna, państwowa). Do tego polisa powinna obejmować NNW. Nawet, jeżeli to my komuś wyrządzimy krzywdę, uszkodzimy komuś narty, itd. – zawsze możemy spodziewać się tego, że to ubezpieczalnia pokryje ewentualne szkody, a sami nie będziemy musieli tego robić z własnej kieszeni.