Polisa na wyjazd a terroryzm

Oglądając wiadomości w telewizji może wydawać się, że jest to coś nierealnego. Coś, co nas nie dotyczy. Tylko, że ataki terrorystyczne mają faktycznie miejsce. Nie tylko w dalekich krajach, ale w tych bliższych też. Nawet tam, gdzie możemy wybierać się na upragnione wakacje zagraniczne.

Kraje zagrożone atakiem terrorystycznym

Przez pewien czas Polska znajdowała się na liście krajów, które zagrożone były atakiem terrorystycznym. Teraz ten stopień zagrożenia zmalał. Jeżeli wybieramy się w podróż zagraniczną (nie tylko w celach wypoczynkowych) warto dowiedzieć się, czy w danym kraju jest bezpiecznie. Nawet z pozoru tak atrakcyjne miasto jak Londyn i cała Wielka Brytania znajduje się na liście, którym grozi poważne zagrożenie ataku. Rozróżnia się czterostopniową skalę. Numer 1 to kraje, gdzie stopień zagrożenia jest minimalny. Numer 4 to te kraje do których lepiej nie jechać. Wielka Brytania znajduje się wśród innych państw, które zostały przypisane do numeru 3.

Dobra polisa

Tak, podróż kusi – w szczególności, jeżeli można ją wykupić w niskiej cenie. Wszystko jest jak najbardziej zrozumiałe. Tylko uwzględnijmy groźbę ataku terrorystycznego, bo nigdy nie można być niczego pewnym. Może się bowiem okazać, że agent ubezpieczeniowy zaoferuje nam dwa rodzaje ubezpieczenia. Pierwsze z opcją ataku terrorystycznego, a drugie bez. Jeżeli kraj, gdzie się wybieramy został umieszczony pod numerem 3 lub 4, to warto rozważyć pierwszą opcję – nawet, jeżeli ktoś ma za taką polisę zapłacić więcej.