Informacje o AC

Przed zakupem dobrowolnej polisy AC należy dowiedzieć się o niej kilku przydatnych informacji. Każda osoba powinna być świadomym konsumentem, dzięki czemu ustrzeże się przed wszelkimi pułapkami i oszustwami, jakie na nas czyhają z każdej strony

Informacje z ubezpieczeniach rodzinnych 

Na ubezpieczrodzine.pl można znaleźć szereg informacji, jakie mogą przydać się potencjalnym klientom, którzy chcieliby zakupić taką polisę AC. Tak, bowiem nikt nie jest zobowiązany do tego, aby Autocasco kupować. Jest to dobrowolna polisa, która często oferowana jest w atrakcyjnej cenie z OC – chociaż nikogo obowiązkiem nie jest jej wykupienie. Najważniejsza informacja to AC zapewnia ochronę klientom w przypadku kradzieży pojazdu lub przy zniszczeniu pojazdu w wyniku kolizji drogowej oraz w wyniku działania żywiołów, jak np. huragany, grad.Taki pakiet zapewnia również ubezpieczenia w przypadku umyślnego uszkodzenia przez osoby trzecie.

Ochrona każdego dnia

Część właścicieli pojazdów decyduje się na to, aby wykupić taki pakiet, a część nie. Ci, którzy są na nie, najczęściej mają pojazdy o niskiej wartości, więc kupowanie polisy w ich przypadku faktycznie może nie mieć sensu. Autocasco zapewnia nam ochronę niemal w każdej sytuacji uszkodzenia pojazdu. Taki pakiet ubezpieczeniowy zapewnia nam także ochronę, jeżeli to my jesteśmy sprawcami wypadku, czego faktycznie nie daje nam OC. Jeżeli weźmie się pod uwagę koszty na jakie możemy być narażeni w przypadku kradzieży pojazdu, to wykupienie dodatkowego AC, wychodzi na pewno o wiele korzystniej.