Czym jest ubezpieczenie AC?

Firma ubezpieczeniowa informuje nas o tym, że przydałaby nam się polisa AC na samochód. Tak, polisę OC już mamy, to dlaczego potrzebne nam jest coś jeszcze? Warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest pakiet AC i co on dokładnie obejmuje

Ubezpieczenie rodzinne i informacje o AC

Na ubezpieczrodzine.pl można znaleźć szereg informacji o pakiecie Autocasco. Po pierwsze – AC jest to NIEOBOWIĄZKOWE ubezpieczenie na samochód. O ile za brak OC może grozić nam kara finansowa, o tyle za brak AC już nie. Dlaczego więc mam decydować się na taką polisę? Chociażby po to, aby zapewnić ochronę sobie oraz swojemu pojazdowi. OC nie gwarantuje takiej ochrony, więc należy być tego świadomym. Ktoś powie, że jest to naciągana sprawa ze strony firm ubezpieczeniowych. Nie, tak nie jest. Jeżeli ktoś chce czuć się pewniej na drodze, to powinien zdecydować się na wykup pakietu AC.

Zakres ubezpieczenia AC

Przed czym dokładnie chroni nas AC jako właścicieli pojazdu? Chociażby gwarantuje nam ochronę przed finansowymi skutkami wandalizmu i kolizji drogowych. Do tego, jeżeli dojdzie do takich wydarzeń losowych, jak pożar, potop, trzęsienie ziemi, huragan, grad, itd., to posiadamy solidne ubezpieczenie finansowe. Polisa AC zapewnia również zabezpieczenie w przypadku kradzieży samochodu. W niektórych przypadkach polisa AC zapewnia także zabezpieczenie w przypadku zniszczenia mienia znajdującego się w środku, jak chociażby fotelików samochodowych, gdy zniszczone zostanie prawo jazdy lub dowód rejestracyjny i jeszcze w wielu innych przypadkach.