Choroby w trakcie podróży

Aby uzmysłowić jak ważne jest ubezpieczenie turystyczne na czas podróży, warto przez chwilę przyjrzeć się chorobom, jakie bardzo często przytrafiają się. Z jakimi dolegliwościami zmagają się osoby, które podróżują do dalekich krajów?

Choroby tropikalne

Tropki kuszą piękną pogodą, której czasem w polskim klimacie brakuje.

Afryka i Ameryka Południowa to także miejsca, gdzie w łatwy sposób można nabawić się żółtej gorączki. Wystarczy tylko jedno ukąszenie komara, aby choroba zaczęła rozwijać się w naszym organizmie. Do tego ma ona bardzo gwałtowny przebieg. Żółta gorączka powoduje m.in. wyniszczenie wątroby ludzkiej. Leczenie tej choroby jest bardzo długie, a do tego kosztowne. 

Czy komuś znana jest nazwa – dur brzuszny? Oczywiście, że tak. Bakterie znajdujące się w zanieczyszczonej wodzie i żywności doprowadzają do rozwinięcia choroby zakaźnej, atakującej przewód pokarmowy. Jest to choroba najczęściej spotykana w państwach Azji Południowej, Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej oraz Afryki.

Afryka, ale także Ameryka Środkowa, Południowa, Karaiby oraz Azja Południowa i Wschodnia to kraje, gdzie bardzo często występuje taka choroba jak denga. Podobnie jak, żółta gorączka, może być spowodowana przez ugryzienie komara. Jednym z objawów tej choroby jest gorączka krwotoczna denga z zespołem wstrząsowym. Pojawia się również silny ból stawów i mięśni, dlatego niektórzy nazywają ją “chorobą łamiącą kości”.

Mamy do czynienia z wieloma różnymi chorobami. Na wypadek zakażenia się nimi, należy zadbać o ubezpieczenie pokrywające wysokie koszty leczenia za granicą.